Filipiny - Chrześciejański Bastion Azji i kraj 7000 tysięcy wysp

Obecnie z powodu COVID-19 wszystkie wyprawy zostały czasowo wstrzymane. Zapraszamy do kontaktu jak cały ten bałagan się skończy. Tym czasem bądźcie zdrowi i żyjcie zdrowo na sportowo! Pozdrawiamy

Wyjazdy do Filipiny – najbliższe terminy:

listopada 2019 – Manila i północny Luzon

marzec 2020 – wyspa Cebu i Negros

listopad 2020 – stolica Filipin Manila i wyspa Mindoro

 

Filipiny to wyspiarski kraj – składają się z ponad 7000 wysp. Filipiny kojarzą nam się z rajskimi, białymi plażami i ciepłą wodą o bajecznej błękitnej, zielonej, szafirowej barwie. Niesamowite bogactwo życia podwodnego: egzotyczne ryby i niesamowita rafa koralowa. Żółwie morskie, rekiny, sympatyczne wyraki (tarsiery) z wyłupiastymi oczami. Filipiny są zbyt rozległe, aby zobaczyć wszystko podczas krótkiego pobytu. Dlatego ograniczamy się na każdej wyprawie do jednego regionu / wyspy jak Bohol, Cebu czy Palawan. Większość przelotów bezpośrednich z Polski jest do stolicy Filipin, Manili na wyspie Luzon gdzie zaczynamy naszą przygodę. Po zwiedzaniu aglomeracji Metro Manila i okolic udajemy się w krótki lot na jedną z wysp.

Filipińczycy w 90% są chrześcijanami ale nie różnią się dużo od tajów wierzących w buddyzm. Filipińczycy zawsze są uśmiechnięci, nadzwyczaj pomocni, gościnni i radośni. Gwarantuję, że w tym niesamowitym kraju oraz jego mieszkańcach szybko się zakochacie, a naszą wyjątkową podróż zapamiętacie do końca życia!

Wyjazdy na Filipiny organizujemy od listopada do marca kiedy to na Filipinach nie grasują tajfuny 🙂

Wyspa BOHOL i Panglao

Bohol to Filipiny w pigułce. Rajskie plaże, wspaniałe wyspy, piękne ogrody koralowców a także świetna pogoda to wyróżniki tego miejsca. Jest to również rezerwat zamieszkały przez słynne wyraki (zwierzęta z dużymi oczami podobne do małych małpek). Wyspa zapewnia wiele atrakcji: Czekoladowe Wzgórza, wodospady, dziką dżunglę, bambusowy most, rejs statkiem bajeczną rzeką Loboc – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Zaznasz tu wszystkiego po trochu: kultury, historii, znakomitych plaż, niesamowitego świata podwodnego, malutkich wysepek, dzikich zwierząt, tarasów ryżowych, tańców, gościnności, typowego filipińskiego jedzenia. Wyspa Panglao jest połączona z wyspą Bohol dwoma mostami. W wyspie są fantastyczne spoty do nurkowania i snorkelingu, rajskie plaże z białym piaskiem, turkusowa woda, palmy, smaczne jedzenie, klimatyczne knajpki i beztroskie lenistwo – czego chcieć więcej?

Krater Wulkanu PinatuboStare miasto Intramuros

Wyspa Cebu

Jest to jedna z większych wysp filipińskich, położona w środkowej części archipelagu i otoczona ponad 160 mniejszymi wysepkami. Jest to także najgęściej zaludniona ze wszystkich wysp na Filipinach. Cebu było pierwszą wyspą na Filipinach, która została skolonizowana i wprowadzono na nią chrześcijaństwo. W mieście Cebu zobaczymy Katedrę, Bazylikę Dzieciątka Jezus, Krzyż Magellana oraz najstarszy na Filipinach fort San Pedro. NA wyspie są przepiękne wodospady przy których można się kąpać w słodkiej wodzie 🙂 Nie zabraknie adrenaliny pływając z rekinami wielorybimi na wyciągnięcie ręki.

Wyspa Palawan

Wyspa o bardzo wydłużonym (425 km), wąskim (do 40 km) kształcie. Palawan zachował swoją dzikość dzięki niewielkiemu, jak na Filipiny, zaludnieniu. Filipińska wyspa gwarantuje świetne miejsca do nurkowania, wycieczki po dżungli, eksploracji jaskiń i zwykłego relaksu na plaży. Największymi atrakcjami Palawanu są podziemna rzeka Puerto Princesa oraz archipelag Bacuit. Puerto Princesa to druga najdłuższa podziemna rzeka na świecie – znajduje się na liście UNESCO. Archipelag Bacuit u północnych wybrzeży Palawanu porównywany jest z wietnamską zatoką Ha Long. To labirynt wysp i wysepek porośniętych dżunglą, u stóp której rozpościerają się cudowne plaże. Bramą do Bacuit jest El Nido. Palawan jest rajem nie obleganym jeszcze przez tysiące turystów.

 

Przykładowy wyjazd stricte treningowy:

Treningi będą prowadzone przez instruktora z 16 letnim doświadczeniem w sztukach i systemach walki. Codzienne 4 godziny treningów, 2-godzinny trening poranny z Krav Maga, Combat, Defendo oraz 2-godzinny popołudniowy trening. Łącznie ok. 32 godzin treningów. W ciągu dnia w przerwie między treningami zwiedzanie i odpoczynek na rajskich plażach. Wieczorem odpoczynek i rozmowy przy piwku i muzyce na żywo!

Treningi będą prowadzone w różnych miejscach, warunkach i okolicznościach.

Będziemy trenować odpowiednią postawę walki, umiejętności obrony przed atakami nadchodzącymi z różnych stron, walka w parterze, dźwignie, taktyka i techniki kontroli przeciwnika, przygotowanie psychiczne i umiejętność obrony przed uzbrojonym napastnikiem, walka w wodzie i na łodzi.

Defendo Allience jest to system samoobrony opracowany na podstawie najskuteczniejszych technik wybranych spośród różnych sztuk walki. Twórca Defendo Jyrki Saario, spędził czterdzieści lat trenując je na całym świecie. Dzięki zebranym doświadczeniom Jyrki Saario był w stanie optymalnie dobrać odpowiednie techniki do stworzenia na ich podstawie prostego i wysoce skutecznego systemu.

Krav Maga to izraelski system walki wręcz stworzony na potrzeby pola walki, który został zaadaptowany do potrzeb osób cywilnych. Krav Maga dzięki swej prostocie i bazowaniu na naturalnych odruchach, pozwala szybko opanować podstawowe zasady skutecznej samoobrony. Nasi kursanci są szkoleni, jak mają reagować na typowe dla cywilów zagrożenia w jak najprostszy, najbardziej efektywny i bezpieczny dla nich sposób.

W razie dodatkowych pytań – Zapraszamy do kontaktu!

Organizujemy również wyjazdy:

 

Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do nas zorganizujemy wyjazd specjalnie dla Ciebie!