Jednym Azja kojarzy się z przepięknymi plażami i rajskimi wyspami, a innym z „Ladyboyami”. W Europie osoby takie określamy jako transpłciowe. Tajowie określają je jako ‚kathoey’. Słowo to pochodzi z języka kmerskiego i w dowolnym tłumaczeniu oznacza właśnie ‚ladyboya’ – kobietę-chłopca. Większość ludzi kojarzy „Ladyboya” z Tajlandią, co nie jest do końca prawd,ą ponieważ są oni w całej Azji południowo-wschodniej i wschodniej. W Azji uznaje się Ladyboyów za trzecią płeć.

 

Dlaczego jest tak dużo Ladyboyów w Azji?

Należy pamiętać że Tajlandia jest bardzo przyjazna i bycie homoseksualistą lub transwestytą jest na porządku dziennym i mogą oni tutaj żyć publicznie i uczciwie, czego mogą nie być w stanie zrobić w innych częściach świata.

Są dwa główne powody dla których mężczyźni upodobniają się do kobiet, a nawet całkowicie zmieniają płeć przez operacje plastyczne.

Jednym z powodów jest to że czują się emocjonalnie kobietami i przez zmianę ubioru, operacje plastyczne próbują upodobnić się do kobiet. Drugim dużo częściej spotykanym powodem są pieniądze. W Azji zwłaszcza w miejscach turystycznych kobiety zarabiają więcej niż mężczyźni, dlatego już na etapie dzieciństwa jest podejmowana decyzja, otym że jedno z dzieci zostanie Kathoey. Tacy chłopcy już od najmłodszych lat otrzymują hormony, które w Tajlandii można zakupić bez recepty.

 

jak rozpoznać ladyboya

Jak rozpoznać Ladyboya?

1. Wzrost

Przeciętny Taj jest wyższy od Tajki, więc kiedy widzisz bardzo wysoką, długą nogę kobietę w barze lub dyskotece, to z dużym prawdopodobieństwem jest to ladyboy.


2. Jabłko Adama

Jabłko Adama jest często zmniejszane lub usuwane operacyjnie. Dlatego ten punkt kontrolny jest nieco niewiarygodny. Jednak początkujący średnio zarabiający Ladyboy będzie miał je z pewnością.

 

3. Duże stopy

Tajskie kobiety na ogół mają dość małe stopy. Ladyboye mają większe stopy niż przeciętna Tajka. Jeśli jednak stopy są małe, zwróć uwagę na duże palce u nóg.


4. Wielkie dłonie

Nie można zmniejszyć dłoni. Z pewnością niektórzy „Ladyboje” mają mniejsze, bardziej kobiece dłonie, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​większość ma duże dłonie i długie palce, choć dobrze utrzymane ze starannym manikiurem,


5. Linia szczęki

Szczęka może ulec zmianie, ale operacja jest kosztowna i nie wszyscy Ladyboye dochodzą do tego etapu metamorfozy. Jeśli szczęka wygląda na odrobinę za szeroką i trochę wyrzeźbioną, o dość mocno zarysowanych kształtach, może być to Ladyboy.


6. Długość przedramienia

Kobiece przedramię jest generalnie bardziej eleganckie, subtelniejsze i smuklejsze, niż przedramię mężczyzny. W tym obszarze możesz szukać żył i formacji mięśniowej na przedramieniu, bicepsie i tricepsie. Tajki zwykle nie mają uwidocznionych mięśni na swoich ramionach.


7. Szerokie ramiona

W dziewięciu na dziesięć przypadków, mężczyzna ma szersze ramiona niż kobieta, zwłaszcza w Tajlandii, gdzie kobiety są bardzo szczupłe. Zadziwiająco wysoka dama o szerokich ramionach to jest niemal pewny ladyboy. Zresztą, Tajki z budowy ciała, przypominają polskie nastolatki tak do ok 14 – 15 lat. Nawet te dorosłe i dojrzałe wyglądają zadziwiająco młodo.

 

8. Głos

Może się to wydawać oczywistą cechą męską, ale z dodatkową barierą akcentu nie zawsze jest to najłatwiejszy aspekt do zauważenia. ladyboye nie mówią, oni przemawiają do Ciebie…tonując barwę głosu celowo go zniżając czasem do szeptu. Zdradzać może jednak śmiech, lekko nerwowy jakby udawany, bo czyż ponętna kobieta powinna, zarżeć jak twój kumpel?  

 

9. Zachowanie

To może brzmieć lekko śmiesznie, ale ladyboys często wyglądają i zachowują się bardziej kobieco niż panie! Chodzą inaczej, bardziej powabnie, z gracją poruszają rękoma, zmieniają głos, ale przede wszystkim całe swoje to bycie innym pokazują z pietyzmem. Zwróć także uwagę na wyraźniejsze kołysanie biodrami, bardziej elegancką postawę (szczególnie w pozycji siedzącej), nadmierne kołysanie ciała, jakby lekko falujące wodorosty w wodzie… i bawienie się włosami, odgarnianie, itp. Ponadto, cechują się nakładaniem makijażu w ilości hurtowej. Bardzo często dokładają jego kolejne warstwy. zresztą przenośny salon makijażu w torebce Ladyboya czy Tajki (np. prostytutki) nie powinien Cię dziwić …nigdy nie wiadomo gdzie będzie spała i czego może potrzebować, np rano po skończeniu spotkania z klientem. Pamiętaj też, że tajska kobieta rzadko kiedy Cię będzie zaczepiała i łapała za rękę jak będziesz obok przechodził. Tajki zaczepiają zalotnie do wręcz karykaturalnego zaśpiewu „do you want massage..thai massage???” ale nie dotykają osób które je mijają. Ladyboy będzie próbował się do Ciebie zbliżyć jak tylko się da..i często szybko proponuje sex w okazyjne niskiej, nawet jak na tamte warunki cenie. to powinno dać Ci do myślenia.

10. Najpewniejszy sposób

Każda osoba w Tajlandii jest zobowiązana do noszenia przy sobie dowodu tożsamości. W większości hoteli, gość sprowadzający osobę towarzyszącą do pokoju, musi poinformować recepcję (przeważnie nie ma możliwości wejścia na teren hotelu bez przejścia obok recepcji). W tym momencie, zabierany jest dowód Twojego „gościa”. To służy nie tylko Twojemu bezpieczeństwu, gdyby coś się Tobie stało po takiej wizycie czy zostałbyś np. okradziony.. Ponieważ nie ma możliwości prawno-administracyjnych, aby osoby transseksualne w Tajlandii zmieniły płeć na dowodzie osobistym czy paszporcie, Ladyboy zawsze będzie miał przedrostek Mr, a kobieta Miss.Ladyboy, który „złapał” klienta, będzie odwlekał moment pokazania dokumentów, no chyba że zadeklarował Ci że jest Ladyboyem.

Oczywiście jeśli potraficie rozpoznać oryginalny tajski dowód osobisty 🙂

 

Jest takie powiedzenie w Azji:

Ladyboy: I’m Not a Boy, Not Yet a Woman?
Pamiętaj że nigdy nie wiesz z kim idziesz do łóżka w Azji !